You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Działam z radością i z pasji do tworzenia. Z wykształcenia jestem inżynierem ochrony środowiska. Fascynuje mnie rękodzieło artystyczne, a ceramika i tkanina artystyczna szczególnie. Uczęszczałam na przeróżne kursy, zajęcia i warsztaty: lepienia z gliny, tkania makatek, gobelinów, makramy, haftowania, projektowania ogrodów, bukieciarstwa i wiele innych, dlatego wreszcie odważyłam się założyć własną pracownię, w której mogę tworzyć z radością i dzielić się efektami mojej pracy oraz przekazać zdobytą wiedzą.

Dlaczego pracownia

Ceramika to pasja, która towarzyszy mi od dzieciństwa. Już jako mała, kilkuletnia dziewczynka namiętnie lepiłam z plasteliny, dlatego też mama zapisała mnie do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu na zajęcia ceramiczne. Potem była dość długa przerwa, aż do dnia, gdy przez przypadek dowiedziałam się o zajęciach ceramicznych w Ośrodku Kultury w gminie, w której mieszkam. I tak już od 7 lat jestem uczestnikiem tych zajęć. Ciągle było mi mało, dlatego postanowiłam stworzyć sobie własną pracownię w zaciszu domowym. Tkanina to całkiem nowe moje hobby, bo zaledwie od 3 lat mam styczność z tą dziedziną. Choć z początku byłam sceptycznie nastawiona, ponieważ powstanie jednego gobelinu czy makatki to proces dość długotrwały i monotonny, a ja jestem osobnikiem niecierpliwym. Gdy powstała pierwsza moja tkanina, chyba po 2 miesiącach pracy stwierdziłam, że to fajne i mi się podoba, i chce jeszcze. Nastąpiła burza mózgu i powstały pomysły na kolejne projekty, które zaczęłam realizować. Chciałabym zaoferować przedmioty ceramiczne i tkaniny bliskie moim zainteresowaniom, powiązane z naturą.

Projektowanie zieleni to zainteresowanie, które praktykowałam przez kilka lat jako projektant terenów zielonych oraz florystka. Do zaproponowania mam dla Was:

  • indywidualny projekt ogrodu, balkonu czy tarasu
  • pomoc w doborze roślin do domu czy biura
  • dekoracja florystyczna pomieszczeń na różne okoliczności

Warsztaty są propozycja dla osób, których ciekawi dana technika rękodzielnicza i chciałyby bliżej zapoznać się z nią, ale także dla tych, którzy po prostu chcą oderwać się od codziennych obowiązków. Są to spotkania w niewielkich grupach, w towarzystwie innych osób o podobnych zainteresowaniach. Zachęcam również do współpracy różne instytucję edukacyjne, tj. przedszkola, szkoły, fundacje.